Visa tiesa apie granulinius katilus. Kokį granulinį katilą pasirinkti!?

 

Neabejotinai granulinis šildymas šiuo metu tampa lyderis statomo ar renovuojamo nuosavo namo šildymo būdo pasirinkime. Priežastis Jus visi žinote patys ir apie tai rašyti neverta. Norėčiau parašyti koncentruotai apie tinkama granulinio katilo pasirinkimą ir tikslų pritaikymą konkrečioje situacijoje.  Taigi apie granulinių katilu tipus: 
1. Neverta rinktis kombinuotų garanulinių – malkinių, granulinių – anglių grananulių katilų ,nes tai dažniausiai atitinka principą „viskas viename – nieko viskame“.  Malkų, o tuo labiau anglių, degimo valdymo principas visiškai kitoks ir be abejo nukenčia tiek ekonomiškumas, tiek komfortas. Tikrai neverta rinktis kombinuoto katilo vien dėl to, kad gąsdina elektros tiekimo sutrikimas ar kad nebus įmanoma nusipirkti granulių ,arba kažkoks gedimas privers likti per šalčius be šilumos. 
2. Labai apsigauna tie, kas pakimba ant šitų kabliukų, nes protingai pasiruošus šioms priežastims, taip niekada ir neįvyksta, o toks kombinuotas katilas yra nuolat šildomas granulėmis ( žinoma dėl komforto) ir nuolat prarandama 20-30 proc. daugiau kuro, jei jis būtų nekombinuotas. Po dvejų, trejų metų eksploatacijos absoliuti dauguma apklaustųjų atsakė, kad tokį katilą buvo užkūrę malkomis porą, trejetą kartų.
Pirmą kartą , kadangi buvo įdomu pabandyti kaip veikia ,ir dar kelis kartus, kai reikėjo sudeginti kokias nors šiukšles. Bet turėti tokią galimybę yra 30 procentų brangiau – nes sudeginama daugiau kuro. Jei vis tiek nusprendėte, kad Jums reikia tokio, mes esame atrinkę ir galime pasiūlyti du maksimaliai ištobulintus variantus.

Neabejotinai granulinis šildymas šiuo metu tampa lyderis statomo ar renovuojamo nuosavo namo šildymo būdo pasirinkime. Priežastis Jus visi žinote patys ir apie tai rašyti neverta. Norėčiau parašyti koncentruotai apie tinkama granulinio katilo pasirinkimą ir tikslų pritaikymą konkrečioje situacijoje.  Taigi apie granulinių katilu tipus: 


1. Neverta rinktis kombinuotų garanulinių – malkinių, granulinių – anglių grananulių katilų ,nes tai dažniausiai atitinka principą „viskas viename – nieko viskame“.  Malkų, o tuo labiau anglių, degimo valdymo principas visiškai kitoks ir be abejo nukenčia tiek ekonomiškumas, tiek komfortas. Tikrai neverta rinktis kombinuoto katilo vien dėl to, kad gąsdina elektros tiekimo sutrikimas ar kad nebus įmanoma nusipirkti granulių ,arba kažkoks gedimas privers likti per šalčius be šilumos. 


2. Labai apsigauna tie, kas pakimba ant šitų kabliukų, nes protingai pasiruošus šioms priežastims, taip niekada ir neįvyksta, o toks kombinuotas katilas yra nuolat šildomas granulėmis ( žinoma dėl komforto) ir nuolat prarandama 20-30 proc. daugiau kuro, jei jis būtų nekombinuotas. Po dvejų, trejų metų eksploatacijos absoliuti dauguma apklaustųjų atsakė, kad tokį katilą buvo užkūrę malkomis porą, trejetą kartų.

Pirmą kartą , kadangi buvo įdomu pabandyti kaip veikia ,ir dar kelis kartus, kai reikėjo sudeginti kokias nors šiukšles. Bet turėti tokią galimybę yra 30 procentų brangiau – nes sudeginama daugiau kuro. Jei vis tiek nusprendėte, kad Jums reikia tokio, mes esame atrinkę ir galime pasiūlyti du maksimaliai ištobulintus variantus.

 

 

OPOP H416, H418, H425ECO su Ecofire E1 degikliu. Šis katilas gamykliškai pritaikytas deginti tris kuro rūšis. Jis turi tris oro padavimo kanalų perjungimus ir paruoštą vietą degikliui „ne durelėse“, termostatinį kamino traukos reguliatorių „malkoms, anglims“ su grandinėle. Šis katilas persidaro iš malkinio į granulinį atsukus degiklio angos flanšą, prisukus degiklį, perjungus visas oro padavimo sklendes, atkabinus traukos reguliatoriaus grandinėle ir atblokavus antrojo jau granulinio kuro traukos reguliatorių.  Šios operacijos vyrui „pasikrapštančiam prie namų“ tikrai ne problema, bet ne moteriai. Bet tik tokiu atveju ir tik šis katilas tada tampa pilnavertiškai granuliniu ir nei kiek neprarandama kuro ekonomija.  Tai yra dar ir dėl to, kad šis katilas turi labai mažą pakurą, todėl geriau neplanuoti tokio katilo senos statybos name arba deginti šlapiomis malkomis, nes reiks mest ir mest.

 

Ecofire DP. Katilas tandemas. Pasirinktas malkinis katilas su patogia, ilga, didžiule net 90ltr.  įkrova. Jis yra pakeltas ir po vandeniu aušinamomis grotelėmis sumontuotas degiklis. 

Jo veikimo idėja puiki. Užkraunate pilna įkrovą malkų, paspaudžiate mygtuką, užsidega granulių degiklis. Jis per ardeles iš apačios uždega malkas ir katilui pasiekus darbinę temperatūrą, užsigesina. Namus šildo malkos ( pigiai ).  Kai malkų įkrova baigia degt ir temperatūra katile krenta, vėl užsidega granulių degiklis temperatūros namie palaikymui iki to laiko kol vėl įkrausite sekančią įkrovą.  Šio katilo nereikia persukinėt ir perdarinėt, bet jo pagrindinis kuras yra ne granulės, o malkos. Todėl jei gyvenate prie miško, kurį vis tiek reikia valyti, gaunate pigiau malkų, norite kad naktį arba savaitgaliui išvykus namai neatšaltų – tai puikus pasirinkimas. Tik reikia atminti, kad granulių jis naudoja min. 30proc. daugiau nei nekombinuotas.


3. Granulinių katilų, kurie neturi automatino granulių uždegimo, arba turi retortinį iš apačios paduodanti kurą degiklį išvis nežiūrėčiau. Nesvarbu, kad kaimynas tokį turi bent tris metus ir labai džiaugiasi. Taip, toks katilas irgi gali deginti kurą bei šildyti namus, bet kokia jo ekonomija ir kofortas? Žodžiu tokių katilų nesame pardavę, nei prieš 3-5 metus, neturime pasiūloje  ir dabar.


4. Granulinis katilas neturi būti špyžinis. Špyžinis katilas – tai anglinis katilas skirtas deginti įkaitusią akmens anglies pluta praktiškai be liepsnos. Granulių degiklis šildo ertmėje aplik ji esantį orą ir jei aplik iki šilumokaičio sienelės toli, o to oro išėjimas tiesiai i kaminą – apie šildymo efektyvumą nėra kalbos. Todėl nežiūrėkite tokių katilų net su gamykliškai sumontuotais degikliais ir tuo labiau negalvokite apie savarankišką degiklio montavimą.

Špyžiniai ir Žvakės tipo katilai sumontavus į juos granulių degiklį yra „kiauri“.

Visiškai nereikia bijoti plieninio granulinio katilo prakiurimo jei jis teisingai hidrauliškai pajungtas ir sistema neleidžia grįžti žemos ( žemiau nei 45laipsn. ) skysčiui ir nuolat drėkti katilo sienelėms dėl kondensato. Na ir žinoma nereikia plieniniam katile deginti šiaudų granulių, kurios turi žymiai didesnį kiekį sieros, o ši jungdamasi su kondensatu virsta rūgštimi.

Jei kyla logiškas klausimas „o tai ka tada rinktis?“  judėkim toliau. Sukaupę patirti derinant ir remontuojant visu tipų granulinius katilus, mes atsirinkome ir likome dirbti su keliais gamintojais, kurių techniniai sprendimai atitinka mūsų teorijai ir dirba praktikoje.


Italų gamintojas Laminox.


Šiais metais švenčiantis savo gamybos jubiliejų 50metu ir parduodantis per metus vien Italijoje apie 3000vnt. granulinių katilų bei krosnelių. Jų gaminių išskirtinumas yra kompaktiškumas, estetika ir ekonomiškumas. Jei statote ar turite nediduką šiltą namą apie ( 100- 170kv. ) tai puikus pasirinkimas, gal net išviso leisiantis atsisakyti katilinės patalpos. Svetainėje deganti, granulinė automatinė krosnelė su vandens kontūru tai puikiausias šilumos šaltinis visam namui, puošmena bei jaukumas. Šiltam, nedideliam, namui tikrai neapsunks kas kelias dienas įpilti maišelį granulių ir nebešildyti nereikalingos katilinės patalpos. Pelenai išsiurbiami specialiu pelenu siurbliu kas 1-2 savaitės. Išvažiavus iš namų ilgesniam laikui yra uždedamas talpos praaukštinimas, leidžiantis žiemą palaikyti kiek žemesnę temperatūrą iki 10 dienų. Kaminėlis reikalingas tik 8cm diametro. Tokio diametro įdėklas paprastai telpa net ir į ventiliacijos kanalą. Šiuo metu ruošiamas sprendimas ir su deginių šalinimu tiesiog per laukinę sieną. Ekonomiškumą sąlygoja nedidelė šilumokaičio inercija, 5 nustomi - moduliuojami galingumo lygiai ir stabilizuotos dūmsiurbės apsukos. Žodžiu, jai nereikia traukos stabilizatoriaus ir suderinti 5 galigumo lygiai nebekinta kintant krosnelės šilumokaičio užterštumui, slėgiui bei temperatūrai lauke. Dėl šios priežasties jos nereikia perderinti net ir pakeitus granulių tiekėja. Taip, joms reikia geros kokybės lietuviškų 6mm. DIN plius kokybės granulių. Tokių granulių Lietuvoje pagaminamas bent 10 kartų didesnis kiekis nei reikia mūsų rinkai. Pagrindinis kiekis šių granulių kiekis eksportuojamas būtent į Italiją.  Dar vienas Laminox gaminiu išskirtinumas tai viduje esantis cirkuliacinis siurblys ir katilines mazgas. Tai leidžia jungtis prie radiatorinio šildymo sistemos be jokių papildomų elementų. Karšto vandens ruošimas krosnele tampa be rūpesčių pajungus 150-200ltr. greitaeigį boilerį. Toks boileris paprastai turi elektrinį kaitinimo elementą ir tik keletui mėnesių vasarą per karščius ,nenorint palikti namuose nei kiek papildomos šilumos, jungiamas i tinklą. Kai lauke gerokai šilta ir namų šildyti jau nereikia,  krosnelės valdikliu suprogramuotas pasileidimas paryčiais maks. 1 valandai tik karšto vandens ruošimui namų neperkaitins. Visos Laminox krosnelės ir katilai gaminami skiriant išskirtinį dėmesį estetikai.  

Dažomi pasirenkamų iš spalvų gamos aukščiausios kokybės dažais dažymo kameroje. Turi vardinį patentuota dizainą.  Granulinės krosnelės liepsna skleidžia tokia pačią spalvą ir jaukumą kaip deganti malka židinyje, tik efektyvumas yra dvigubai didesnis ir komfortas valdomas automatiškai pulteliu sėdint ant sofos. Laminox kompaktiški granuliniai katilai yra pagaminti krosnelių pagrindu, tik neturi priekyje stiklo ir spinduliuoja mažiau šilumos į aplinką, todėl gali būti statomi koridoriuje ar katilinėje. Katilai turi padidintą granulių talpą todėl reikalauja papildymo kas 3-4 dienos. Išskirtinė Laminox naujiena Hidra 13 katilas. Be jokios abejonės, šiais metais, tapsianantis geriausiai parduodamas šio mano aprašyto segmento pirkėjams.  Jis yra pagamintas jau nebe krosnelės, o normalaus granulinio katilo principu. Todėl, kad turi virš degiklio vamzdinį šilumokaitį su turbuliatoriais. Tai, savaime suprantama, leidžia keliais rankenėlės paspaudimais, nenutraukiant degimo, palaikyti šilumokaitį švarų ir tokiu būdu maksimalų šilumos kiekį panaudoti naudingai. Dėl šios savybės katilas atitinka aukščiausią 5 energetinio efektyvumo klasę. Kitos savybės, darančios šį katilą labai patraukliu pirkėjui, tai jo kaina ir lengvai padidinama granulių talpa jei prireiktų žiema ilgesniam laikui išvykti iš namu. Už puikią šio katilo kainą, jame, dar gaunate ir visą katilinės įranga kaip ir kitose vandeninėse krosnelėse. Taigi, jei namuose yra tik radiatorinis šildymas, jungti galite paprastuoju būdu „padavimas , grįžimas“.


Lenkų gamintojas Ecovarm – katilas Ecofire PE.


Šis katilas tinkamas tiek naujai statomam namui su pakankamai erdve katiline, tiek nenaujam namui keičiant dujinį šildymą į granulinį. Šio katilo išskirtinumas, tai automatinis šilumokaičio valymas rankenėlės arba automatinės pavaros pagalba. Vamzdinis šilumokaitis viduje turi slankiojančias spyruokles – turbuliatorius. Jos ne tik nubraukia prie sienelių limpančius suodžius, bet stabdo deginių srautą priversdamos ilginti kelią ir suktis palei vidinį paviršių. Tokiu būdu atiduodamas maksimalus šilumos kiekis metalui ir jame esančiam vandeniui.  Katilas  turi aiškų ir paprastą naudojime valdiklį. Jis yra su lietuvišku meniu ir grafiniu ekranu.  Šio katilo nustatymu keitimas yra lengviausiai paaiškinamas ir perprantamas naudotojui. Beje, šį sezoną, jis gavo visiškai naujo automatinio granulių kiekio derinimo programą. Šis principas yra naudojamas vokiečių katilų gamintojo, yra išbandytas praktikoje. Pora metų  darę bandymus ir matavimus su Liambda zondu, Ecofire katilų gamintojai pasirinko šį būdą kaip perspektyvesnį, pigesnį ir turintį platesnes derinimo ribas. Šis būdas leis nekreipti dėmesio į tai, kokio tiekėjo, diametro granules pirkti šildymo sezonui. Nebereiks keisti nustatymų jei lauke kinta oro sąlygos, kinta šilumos poreikis namie ar granulių talpoje smarkiai didėja dulkių kiekis, nes bėje dėl to, mažėja padavimas. Šis katilas yra populiariausias pasirinkimas ne tik iš mūsų asortimente turimų, bet ir vienas populiaresnių Lietuvos rinkoje.

 

 

Sraipsnio autorius, inž. Arminas Avulis.


 


 

 

 

2014 metų naujienos


Mes jau  8 metus eksploatuojame, deriname, tobuliname ir 5 metus parduodame, instaliuojame granulinius katilus ir krosneles. Musu specializacija tik medžio granulių deginimo technika, todėl suprantame tai išsamiai.

Kas daro viską iš tiesų gerai nepadaro nieko.

Jokiu šiaudų, durpių, saulėgrąžų ar anglies granulių. Nuosaviems namams tai netinkamas kuras.

Naujas sezonas, naujas asortimentas!

Ateinant naujam sezonui ir išanalizavę poreikį, ateinantį šildymo sezoną, nusprendėme pasiūlą papildyti pigesniais modeliais, skirtais platesnei visuomenės daliai, siekiančiai išsivaduoti nuo kūriko darbo.

Visuomet rekomendavome nesirinkti kombinuotų granulinių katilų, dėl iš principo skirtingų granulių ir kito kieto kuro (anglys, malkos, briketai) deginimo principo ir dėl to ženkliai mažesnio efektyvumo. 

Norime pabrėžti, kad individualaus namo šildymas granulėmis yra puikus ir komfortiškas būdas tik esant pakankamam sandarumui ir apšiltinimui. Neplanuokite granulinio katilo senos statybos neapšiltintam namui.  Taip, būna šilta, bet granulių sąnaudos paprastai būna tokios, kad tas komfortas per brangiai kainuoja.  

Šiuo metu pasiūlą plečiame dviem išimtimis.


1.  Universalus malkinis, anglinis, granulis katilas OPOP H  ECO serijos.


Tai atnaujintas, gerai žinomos H serijos katilas. Jo privalumas yra tame, kad tai pirmas gamyklinis katilas iškart pritaikytas deginti visas tris skirtingas kuro rušis. Perjungimas atliekamas oro sklendžių pagalba ir prisukant granulių degiklį į gamyklinį flanšą su optimaliai jam parinkta vieta. Šis katilas, degindamas medienos granules pasiekia aukščiausią efektyvumą, nes šio katilo šilumokaitis jau bent 10 metų naudojamas plačiai paplitusiuose ir puikiai užsirekomendavusiuose OPOP Biocomfort, Boink ir  Black Star granuliniuose katiluose. Šis katilas yra puikus pasirinkimas kai planuojamas pagrindinis kuras yra granulės, bet norima turėti atsarginį variantą. Pav. užmiesčio vietovėje yra savų ar pigesnių malkų, yra apsunkintas granulių pristatymas arba turint laisvo laiko siekiant dar atpiginti šildymo kaštus. Neplanuokite šio katilo kūrenti malkomis jei namas turi didžiulį šiluminį poreikį, nes jo pakūra yra santykinai labai maža ir reiktu rinktis pjūvenų briketus arba anglį. Priešingu atveju teks budėti prie katilo. Dėl tos pačios priežasties, prisukus granulių degiklį jis tampa aukščiausio efektyvumo granuliniu katilu. 


2.  Universalus granulinis katilas Ecofire DP.


Visų pirma, tai dviejų kuro rūšių tandemas su visiškai atvirkščiu prioritetų paskirstymu. Šis katilas skirtas

deginti pagrinde malkas arba briketus. Jis turi didelę, patogią užkrauti pakurą. Malkos uždegamos automatiškai, paspaudus mygtuką. Po ardelėmis užsidega sumontuotas granulių degiklis ir liepsna kildama aukštyn lengvai uždega net šlapią kurą. Malkoms užsidegus katile, temperatūra pakyla ir granulių degiklis gesinasi. Sudegus įkrovai, temperatūra katile vėl mažėja ir tada kuriasi granulių degiklis. Žodžiu, jei periodiškai būnate namie, turite pigesnio kuro, namas nepakankamai sandarus, bet reikalingas temperatūros palaikymas kol nesate, šis pasirinkimas kaip tik Jums. Taip, šis katilas pritaikytas deginti pagrinde malkas ir medienos atliekas, todėl su granulėmis dirba mažesniu efektyvumu. 


3.  Trys biudžetinės kainos naujienos iš italų LAMINOX.


Granulinės krosnelės PRIMULA IDRO, ELISA IDRO ir mini granulinis katilas Hidra 13.

Tai puikus pasirinkimas naujos statybos nedidelio ploto namams. Tai automatinis granulinis katilas, židinys arba krosnelė svetainėje dėl jaukumo, ir visa katiline viename. Šiam šilumos šaltiniui nereikalinga katilines patalpa. Jis yra programuojamas pagal laikmati su nustatoma aplinkos ir termofikato temperatūra.

Turi 8cm diametro kaminėli su dūmsiurbe ir minimalia šilumine inercija, nes šiluma apsorbuojantys vandens marškiniai talpina viso labo tik 10ltr. termofikato. Tai gali būti vanduo, jei gyvenate pastoviai arba glikolis jei tai Jusu užmiesčio sodyba. Pastaruoju atveju galite jos darbą kontroliuoti SMS žinučių pagalba per GSM. Be visų išvardintų privalumų ji turi aukščiausią ( 89 -92 proc.) efektyvumą, neitikėtinai didelį pagal gabaritus galingumą (13-15kW) ir nereiklumą derinimui nes dūmsiurbės apsukos automatiškai stabilizuojamos.

Reiktu paminėti tik kelis nepatogumus. Tai santykinai nedidelė granulių talpa savyje ( apie 20kg. ) ir karšto buitinio vandens ruošimas vasara. Talpos didinimas, ilgesnio išvykimo atveju, yra sprendžiamas papildomai praaukštinant granulių talpą, o karšto vandens ruošimas per karščius vykdomas elektra arba saulės kolektoriaus pagalba.

Visu paminėtų trūkumų neturi granulinis katiliukas Hidra 13. Jis yra sukurtas Primula krosneles bazėje, bet turi padidinta iki 40kg granulių talpą ir priekines dureles be šilumą spinduliuojančio stiklo. Tai leidžia ji montuoti daug platesniame vietų pasirinkime ir turėti šildymo autonomiją iki 2-5 parų. Visi minėti LAMINOX gaminiai nors ir būdami nedidelės kainos, turi reikiama katilinės įranga viduje ir tai daro juos dar patrauklesnius vartotojui.  


Taigi nebūna visapusiškai gero katilo, jei jis puikiai tinkamas vienam tikslui tai nelabai kitam. Svarbu yra teisingas pasirinkimas.

Kas daro viską iš tiesų gerai nepadaro nieko.

Jokiu grūdų, šiaudų, durpių, saulėgrąžų ar anglies granulių. Nuosaviems namams tai netinkamas kuras jei norite šildytis komfortiškai.   


  

 

 

Laminox Hidra 18kW, 24kW, 28kW

Granulinis katilas dujinėms katilinėms 

Šis katilas sukurtas ir pagamintas Italijoje specialiai tam, kad tęsiant valstybės politika keisti dujinius katilus į granulinius.  Granulės yra atsinaujinantis, ekologiškas  biokuras skatinantis vidaus gamyba ir šalies energetinę nepriklausomybę nuo rusiškų dujų todėl valstybės yra dotuojamas.  Gaila, bet mūsų šalyje tokios paramos programos kol kas nevykdomos ir net nesvarstomos.  Neišvengiamai  suprantama jog  tai ateitis.

Tai ka daryti šiandien?  Laukti kol kada nors bus priimtas sprendimas ar savarankiškai sprendimą priimti patiems?  Neabejotinai gelbėtis nuo nepaliaujamai kylančių dujų kainų jau šiandien!

Granulių kaina Lietuvoje, šiuo metu kol kas yra mažiausia lyginant su visa Europa į vakarus nuo mūsų. Ir šiai dienai dar turime dvigubą šilumos kilovatvalandės skirtumą lyginant su dujomis.

Taigi turite namą su švaria, bet mažute dujinę katiline i kurį netilptų granulinis katilas su iš šono pristatoma talpa?  Neturite šalimais kamino angos ar anga viena ir tik 8cm diametro?  Nenorite kabinti ant sienų vamzdžių raizginio skirto kieto kuro katilui parišti? Šis sprendimas kaip tik Jums.

 Tai bene mažiausias tokio galingumo granulinis katilas rinkoje.  Hidra 18kW ir 24kW yra tokiu pačių gabaritų ir svorio. Vadinasi 18kW šiluminės energijos nukrauti šilumokaitis yra su didele atsarga ir efektyvumu.  Tai leidžia suodžius valyti viena kartą metuose nes šilumokaičiui pasidengus suodžiais jo efektyvumas sumažėja. 

Katilas yra buitinio šaldytuvo dydžio, be jokiu  atsikišusių dalių ar degiklių, turintis savo viršuje 55kg granulių talpą kurios užtenka  nuo vienos iki 4 parų šildymo sezono metu. Priklausomai nuo temperatūros lauke ir namo šiluminio poreikio.

Katilas turi visą reikalingą katilinės įranga savo viduje ( cirkuliacini siurblį, išsiplėtimo bakeli, automatinį nuorintoją , apsaugos grupe ir kit.)  gali būti jungiamas tiesiai prie šildymo sistemos ir karšto vandens ruošimo vamzdyno. Katilas yra labai saugus ir visos apsaugos yra dubliuotos elektroniškai ir mechaniškai.  Pav. katilas sustos tiek padidėjus, tiek sumažėjus šildymo sistemos slėgiui.

Praaukštinus granulių talpą esančią viršuje, labai lengvai galima prailginti šildymo laiką atskirais atvejais, užėjus stipriems šalčiams, kai tenka ilgesniam laikui išvykti iš namų. Taip pat galima nesunkiai pristatyti didelę papildomą  granulių talpą  su papildomu transporteriu –šneku  esant vietos šalimai arba už sienos.

Katilas turi kambario temperatūros jutiklį ir savaitinius taimerius leidžiančius palaikyti namuose reikiamą temperatūrą tada kai to reikia.

Šiam katilui nereikalingas kamino traukos reguliatorius papildomai pasisiurbiantis oro iš namo vidaus ir tokiu būdu išmetantis šilumą per kaminą.  Kamino 8cm. diametro kaminėlis nesudaro didelės traukos net ir įkaitęs. Be to, dūmų šalinimo turbinos apsukos yra elektroniškai stabilizuojamos.  Tokiu būdu galima labai tiksliai sureguliuoti kuro ir oro santykį ant kiekvienos iš penkių degimo pakopų.
Granulinių OPOP ir WOODY katilų pirkėjams ir naudotojams


Palyginti nesudėtingos modernizacijos pagalba, kuri jau yra ir programiškai įdiegta daniškojo NBE degiklio gamintojų gali būti gaunamas didžiulis efektas. Jūs turėjote tai matyti savo vartototojo instrukcijos aprašyme.

Mes jau penkis šildymo sezonus naudojame patys, parduodame ir montuojame šių katilų efektyvumą ir aptarnavimo komfortą didinančius priedus.


Šiomis priemonemis galime padėti pasiekti (praktikos duomenimis) – 20-30proc. mažesnį kuro sanaudų efekta!!! (Priklauso nuo naudojamo kuro kokybės ir katilo parametrų nustatymo).


Kamino traukos reguliatorius – 270Lt su montavimo darbais.


Kaip tai veikia?  Pastebėta, kad daugumoje atvejų kamino trauka yra perdidelė. Kaminas statomas pagal seną įprotį „kietam kurui“.  Tai yra atmosferiniam malkiniam ar angliniam katilui, be jokio oro padavimo ventiliatoriaus ir dažniausiai su didesnės dregmės kuru ir milžinišku kiekiu šaltų dūmų, kuriuos reikia pašalinti degimo proceso metu. Kaip suprantate OPOP‘e viso to nėra. Todėl čia reikalinga minimali trauka.

Maksimaliam efektyvumui pasiekti  reikia tik 5-10Kpa. Trauka „kietam kurui“ (malkiniam katilui kai diametras nuo yra nuo 150 iki 200mm)  statytame kamine būna 20-50 Kpa, priklausomai nuo kamino, aukščio, oro temperatūros lauke ir vėjo.

Perteklinė trauka ištraukia didelį kiekį neapsorbuotos degančio kuro šilumos. Trauka stipriai didėja kylant kamino temperatūrai arba krentant temperatūrai lauke. Orą paduodančio degiklio ventiliatoriaus apsukos didėja ir paduodamas didesnis jo kiekis nei reikalinga kurui sudegti. Katilo degimo nepavyksta kokybiškai suderinti, o suderinus nustatymai išsimuša pasikeitus traukai. Absoliučia granulinių katilų gamintojų  nuomone jis yra būtinas.


Liambda zondas ir programine mikroschema ( iki 4,99 versijos ) – 600Lt su montavimo darbais.

Liambda zondas su valdymo plokšte ( nuo 5,00 versijos ) – 800Lt su montavimo darbais.


Kaip ten bebūtų, granulės yra kietas kuras – kurio dozavimas negali būti toks tikslus, palyginus su pastovaus klampumo ir slėgio skysčiu ar dujomis. Skirtingas būna granulių diametras o svarbiausia ilgis ir santykinis pjūvenu kiekis. Kaip pastebėjote šneko vamzdyje dažnai būna pjūvenų.  Pastebėjome, kad ęsant tom pačiom traukos salygom kai užpilama pilna standartinė granulių talpa ir jai besibaigiant, kada granulės sukrenta į apačia ir yra sutraukiamos į šneka pjūvenos – padavimas kinta kartais net tris kartus. Tokiu atveju lambda daviklis fiksuoja deguonies perteklių degimo dujose ir valdiklis laipsniškai didina paduodamu granulių kiekį, atlikdamas programos perskaičiavimą. Nebėra jokio reikalo matuoti ir sverti kiekius - programa pati susireguliuoja. Atsiranda žymiai platesnė galimybė naudoti kitokių matmenų, rusių, ir kokybės granules. Iš ko, beje, ir gi gaunamas nemažas ekonominis efektas.

Liambda zondo pagalba pasieksite maksimalų katilo ekonomiškumą. Tuo pačiu gausite ramybę ir žinojimą, kad Jūsų katilas atiduoda Jums viską ką gali ir niekada daugiau nebereiks derinti degimo.

 

Kamino temperatūros jutiklis – 135Lt su montavimo darbais.

                   

 Puikus katilo darbo efektyvumo indikatorius. Kai katilo šilumokaitis yra švarus, o degimas vyksta nominaliu galingumu, išmetamų dujų temperatūra būna iki 100laipsnių. Katilui sudeginus 2-3 talpas ( 400 – 600kg) granulių temperatūra pakyla apie 20-30 laipsnių ir tada tik Jums patiems spręsti – valyti katilą ar ne. Jei katilas švarus, bet temperatūra vis tiek virš 100laipsnių katilas yra blogai suderintas arba nustatytas degiklio galingumas yra didesnis nei gali efektyviai absorbuoti katilo šilumokaitis.


Karšto vandens boilerio temperatūros jutiklis – 100Lt su montavimo darbais. ( tik nuo 6 versijos )

 

                  Valdiklyje yra visos įmanomos karšto vandens ruošimo funkcijos. Temperatūra, temperatūrų skirtumas, taimeris, pavaros arba cirkuliacinio siurblio valdymas. Visa tai leidžia karštą vandenį gaminti labai efektyviai ir operatyviai. Net ir vasara, kas yra keturis kartus pigiau nei kaitinti elektra.


Šlako nuo degiklio šalinimo sistema – 800Lt su montavimo darbais ( tik nuo 6versijos)

 

Labai efektyvus priedas kai nepasiseka nusipirkt kokybiškų granulių arba specialiai perkamos pigesnės.

Pagrindinis granulių kokybės indikatorius yra peleningumas ir smėlis nes visa tai kaupiasi degiklyje ir susilydo į šlako gabalus. Visa tai ilgainiui užkemša degiklį ir degimas nutrūksta. Dar viena galimybė kauptis šlakui yra nuolatinis mažo intensyvumo degimas kai degiklis sureguliuotas tinkamai – tai yra su ne per dideliu oro kiekiu. Per penkis šildymo granulėmis sezonus patirties – tik paskutiniu sezonu prijungus valymo sistema pavyko sėkmingai rasti veikiantį katilą po 10dienų žiemos atostogų. Beje tik šio priedo pagalba galima deginti kitos rūšies granules pav. šiaudų, durpių, saulėgrąžų lukštų.


Lauko temperatūros jutiklis – 100Lt su montavimo darbais ( tik nuo 6versijos)


Valdiklis reaguodamas i lauko temperatūrą gali keisti taimerio nustatytą šildymo trukmę. Tai unikali funkcija, kol kas nematyta nei viename įvairiausių katilų valdiklyje. Idealiai padedanti tiek esant radiatoriams su termogalvomis, tiek ir be jų. Tai puikus analogas keturšakio ventilio su elektrine pavara tik keliskart pigesnis ir efektyvesnis.


Laidinis programuojamas kambario temperatūros jutiklis – 250Lt su montavimo darbais  

Bevielis programuojamas kambario temperatūros jutiklis – 350lt su montavimo darbais


Leidžia valdyti katilą on/off principu pagal vidaus temperatūrą ir mažinti temperatūrą kai nieko nėra namie arba naktį. Jūsų katilui nereikės beprasmiškai degti pereidinėjant į pauzę, arba kaskart užsikūrinėjant, kai namuose yra pasiekta pakankama temperatūra. Karštas arba degantis katilas kai to nereikia – nuolatinis šilumos nuostolis per kaminą.Daugiau sutaupyti neįmanoma – nebent  nekūrenant....


Stebėti taupymo statistiką realiu laiku galite paspaudę čia.


 


PirmasPirmas