Kamino traukos reguliatorius

Skirtas visų rušių granulinių katilų optimizavimui, kuro suvartojimo mažinimui.

Pateikta kaina yra be PVM su montavimo darbais


270 LT su PVM
78.20 EUR

Kaip tai veikia? 

Pastebėta, kad daugumoje atvejų kamino trauka yra perdidelė. Kaminas statomas pagal seną įprotį „kietam kurui“.  Tai yra atmosferiniam malkiniam ar angliniam katilui, be jokio oro padavimo ventiliatoriaus ir dažniausiai su didesnės dregmės kuru ir milžinišku kiekiu šaltų dūmų, kuriuos reikia pašalinti degimo proceso metu.

Maksimaliam efektyvumui pasiekti  reikia tik 5-10Kpa. Trauka „kietam kurui“ (malkiniam katilui kai diametras nuo yra nuo 150 iki 200mm)  statytame kamine būna 20-50 Kpa, priklausomai nuo kamino, aukščio, oro temperatūros lauke ir vėjo.

Perteklinė trauka ištraukia didelį kiekį neapsorbuotos degančio kuro šilumos. Trauka stipriai didėja kylant kamino temperatūrai arba krentant temperatūrai lauke. Orą paduodančio degiklio ventiliatoriaus apsukos didėja ir paduodamas didesnis jo kiekis nei reikalinga kurui sudegti. Katilo degimo nepavyksta kokybiškai suderinti, o suderinus nustatymai išsimuša pasikeitus traukai. Absoliučia granulinių katilų gamintojų  nuomone jis yra būtinas.